Call-центр +380504809115

Нафта дорожчає на зниженому великодньому обсязі торгів і скороченні кількості бурових у США

Нафта дорожчає на зниженому великодньому обсязі торгів і скороченні кількості бурових у США

Світові ціни на нафту у понеділок, 2 квітня, помірно зростають на даних про зниження кількості бурових установок у США, свідчать дані торгів. Підтримує зростання цін на сировину і зниження біржових обертів у зв'язку з великодніми святами у низці країн.

Станом на 7:20 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зростала на 0,60% - до 69,75 доларів за барель, ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшувалася на 0,42% - до 65,21 доларів за барель.

У понеділок низка нафтових ринків залишається закритою у зв'язку з католицькими великодніми святами, обсяг торгів знижено. На цьому тлі інвестори продовжують відігравати дані про кількість бурових установок у США.

У четвер, 29 березня, американська нафтогазова сервісна компанія Baker Hughes опублікувала статистику, згідно з якою загальна кількість бурових у США скоротилася на дві штуки, або на 0,2% - до 993 одиниць. Нафтових бурових установок в країні за тиждень стало менше на сім штук, або на 0,8% - 797 одиниць.

На настрої інвесторів також впливає невизначеність щодо перспектив атомних домовленостей з Іраном. У липні 2015 року Іран досяг домовленості з п'ятьма постійними членами Ради безпеки ООН (Росією, США, Великою Британією, Китаєм, Францією) і Німеччиною щодо Спільного всеосяжного плану дій (СВПД). Ця угода гарантує мирний характер ядерної програми Тегерана, а виконання плану знімає з нього санкції Радбезу ООН, США і Європейського союзу. Однак зараз США виступають за зміну угоди.

"Учасників нафтового ринку турбує перспектива "іранської угоди": чи збережуть США хиткі домовленості, чи будуть зміни", - цитує агентство "Рейтер" голову відділу торгівлі на азіатських біржах у Oanda Стівена Іннеса.