Call-центр +380504809115

Експерти назвали головні ризики для економіки України

Недостатньо швидке проведення реформ і неотримання запланованого фінансування від Міжнародного валютного фонду виокремлені експертами серед головних ризиків для економіки України на період 2018-2021 років. Про це УНН повідомляє з посиланням на оприлюднений Мінекономрозвитку оновлений консенсус-прогноз.

Так, серед головних ризиків для економіки України на період прогнозу експерти виокремили:

Зовнішні ризики:
неотримання запланованого фінансування від МВФ;
дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталу;
посилення гібридних загроз національній безпеці України, зокрема, активне військове протистояння на сході країни.
Внутрішні ризики:
недостатньо швидке проведення реформ;
посилення девальваційних тенденцій на валютному ринку;
збереження низької кредитної активності комерційних банків.
Також вперше серед внутрішніх явищ було оцінено ризик значного підвищення тарифів на газ для населення, який серед експертів отримав оцінку 9. Вперше оцінено і впровадження земельної реформи та запровадження податку на виведений капітал (останні мають оцінки на 2018 рік 1 та 2 відповідно, у той час як на 2019-2021 роки їх вплив оцінюється як середній). Саме два останніх пов'язані з очікуваннями експертів щодо впровадження урядом цих заходів у цьому періоді.

Оцінка ризиків здійснювалась за двома критеріями: ймовірність реалізації конкретного ризику та вплив ризику на економіку Україну. Було розраховано інтегральну оцінку ризиків як добуток оцінок ймовірності реалізації явища та впливу явища на економіку України, зважений на кількість респондентів. Максимальна консенсус–оцінка зовнішніх та внутрішніх ризиків має інтегральне значення 16.

Результати цього опитування експертів продемонстрували різноспрямовану динаміку оцінок внутрішніх та зовнішніх ризиків, відзначили у МЕРТ.

Нагадаємо, експерти погіршили прогноз зростання ВВП у 2019 році до 3%.

Джерело: УНН