Call-центр +380504809115

Інвестиції Китаю в Україну: у Рахунковій палаті назвали суми і напрям

Рахункова палата готова стати партнером Державного Банку Розвитку КНР і контролювати інвестиції, які вкладаються в Україну. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час зустрічі з делегацією Державного Банку Розвитку Китайської Народної Республіки на чолі з віце-президентом Лі Чженган, передає УНН з посиланням на прес-службу державного органу.

“Рахункова перевіряє ефективність використання кредитів, які отримує Україна від міжнародних інституцій або інших країн. Я знаю, що у вас є бажання інвестувати в Україну, і можу запевнити: якщо це стосуватиметься важливих проектів і об’єктів для нашої держави — ми готові проводити аудити щодо використання цих коштів. Ми готові стати партнером Державного Банку Розвитку КНР, як ми є партнерами Світового банку, і контролювати ефективність використання інвестиційних коштів, які вкладаються в важливі соціальні проекти в Україні”, — підкреслив Валерій Пацкан.

У свою чергу Лі Чженган відзначив, що за минулий рік Державний Банк Розвитку КНР профінансував тільки іноземних кредитів у різних країнах світу на 330 млрд дол, а цього року планується виділити на ці цілі 230 млрд дол. Він відзначив, що банк фінансує і кілька проектів в Україні. Як приклад, Лі Чженган навів проект з модернізації шахти ім. Мельникова ПАТ “Лисичанськвугілля”, на який китайська сторона виділила 85 млн дол.

“Думаю, китайські інвестори і уряд зацікавлені в тому, щоби їхні кошти, які вони вкладають в Україну, ефективно використовувалися. І в разі необхідності ми готові до співпраці, яка має бути корисною для обох наших держав”, — резюмував Валерій Пацкан.

У листопаді урядова делегація з України відвідає міжнародну виставку China International Import Expo-2018.

Нагадаємо, Рахункова палата знайшла джерело надходжень до бюджету на майже 18 млрд грн.

Джерело: УНН