Call-центр +380504809115

Власники збанкрутілих банків протягом 2014-2017 років вивели з фінансових установ майна на загальну суму понад 200 мільярдів гривень. Про це заявив заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Андрій Оленчик під час ек

Власники збанкрутілих банків протягом 2014-2017 років вивели з фінансових установ майна на загальну суму понад 200 мільярдів гривень. Про це заявив заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Андрій Оленчик під час експертної дискусії, передає кореспондент УНН.

"Величезні суми активів були втрачені ще до того, як банки потрапили до нас. Якщо оцінювати рівень втрат банків внаслідок дій так званих пов’язаних осіб – колишніх топ-менеджерів і колишніх власників – зараз по тих заявах, які ми передали до правоохоронних органів і вважаємо, що довели факт таких збитків, сума заявлених збитків з нашого боку вже перевищила 200 млрд грн", - зазначив чиновник.

За його словами, заявлена сукупна вартість активів збанкрутілих банків становить 500 млрд грн, однак оціночна вартість цих активів склала в 5 разів менше. Як пояснив А. Оленчик, частина цієї "різниці" утворилася внаслідок економічної кризи 2014-2017 рр. і падіння курсу гривні, однак левова частина утворилася внаслідок незаконного виводу активів фінансових установ.