Call-центр +380504809115

10.07.2018 р.в залі РВ ФДМУ в Миколаевській области відбувся семинар, присвячений проблемам организації електронних аукціонів, який проводила Миколаївська філія ТБ "Катеринославська"

Мала приватизація - тільки з електронних аукціонів

Семінар, присвячений проблемам організації електронних аукціонів, пройшов 10 липня в залі Регіонального відділення Фонду державного майна України в Миколаївській області. У заході взяли участь представники відділів приватизації органів місцевого самоврядування Миколаївської області. Модератором семінару став перший заступник начальника РВ Олег Сокіл.
Мала приватизація зачіпає продаж об'єктів, балансова або оцінна вартість яких не перевищує 250 мільйонів гривень. Новим законом передбачено, що жорсткими правилами продажу повинні підкорятися не тільки державні чиновники, а й представники органів місцевого самоврядування: міськрад і сільрад.
Презентацію електронних майданчиків проводили представник Миколаївської філії Товарної біржі «Катеринославська» Анжеліка Холодулькіна.
Основні проблеми майбутньої приватизації: створення уповноважених органів приватизації на рівні місцевих територіальних громад, розробка положень, створення аукціонних комітетів, ретельна і вдумлива підготовка об'єктів до продажу, визначення адекватної ринку стартової ціни майна.
Процес малої приватизації, передбачений новим Законом України «Про приватизацію державного та комунального майна», чітко регламентує формат продажу майна: з моменту публікації оголошення про продаж об'єкта робота системи повністю автоматизована і має жорсткі терміни. У разі, якщо майно не продано на 1-му аукціоні, його автоматично виставлять на 2-й, який повинен пройти не пізніше, через 30 календарних днів. На 3-му аукціоні передбачено автоматичне зниження ціни об'єкта і реалізація майна за голландською схемою (зниження ціни об'єкта) з можливістю придбання за 1% від стартової ціни (99 кроків на аукціоні).
Державне майно може бути викуплено учасником за стартовою ціною, за умови реєстрації 1 заявки на участь в аукціоні.
Електронні торги з продажу державного та комунального майна проводяться на порталі Прозорро.sale. Цілодобова можливість реєстрації учасників аукціону у вільному доступі, відкрита форма продажу з доступом сторонніх спостерігачів за ходом торгів, багатоступенева форма торгів і непередбаченість результатів в процесі розкриття закритих цінових пропозицій від учасників аукціону дозволяють сподіватися на отримання максимального прибутку держави і територіальних громад від продажу майна в ході малої приватизації.